Fanoušci navrhují Michaela Jacksona na Nobelovu cenu míru

5. srpna 2009 v 17:59 | Veronica-J |  News

Fanoušci popové legendy Michaela Jacksona, který zemřel na sklonku června na zástavu srdce, spustili na internetu podpisovou kampaň s cílem, aby mu byla posmrtně udělena letošní Nobelova cena míru. Doufají, že se jim podaří shromáždit v prvních dnech přes 15 tisíc podpisů, celkově pak přes milión. Ale ani to jim nepomůže.
"Denně dostáváme stovky e-mailů s podpisy z celého světa," potvrdil ve středu Jacob Knudsen, mluvčí Nobelova výboru v Oslo. "Michael Jackson se celý život neúnavně a vytrvale zasazoval o zlepšení životních podmínek dětí i celého lidstva," uvádí internetová petice. Členové výboru však podobné požadavky okamžitě odmítli.
"Je vyloučeno, aby Jackson cenu dostal. Za prvé se ji nemůže obdržet mrtvý a za druhé právo navrhovat náleží vybraným jednotlivcům a skupinám, například předchozím laureátům, poslancům či vědeckým institucím," upozornil Geir Lundestad, ředitel Nobelova ústavu. Dodal, že lobbování v něčí prospěch není výjimkou. Například na adresu ústavu Henrik-Ibsens-Gate 51, Oslo, Norsko, chodily za druhé světové války dopisy s podporou pro Adolfa Hitlera jako kandidáta. To, že v roce 1961 cenu posmrtně získal generální tajemník OSN Dag Hammarskjöld považuje Lundestad za jiný případ: švédský politik už získal nominaci, když za záhadných okolností zemřel při letu do Konga.

PS:Prosím běž te na tuhle adresu je tam anktera jestli by mněl dostat Nobelovu cenu míru a 42.4% hlásů že ano a aby ji nedostal 57.6% prosím dejte si to na blogy chci aby ji Mj kvůli své práci dostal :-(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Paula_4ever Paula_4ever | Web | 5. srpna 2009 v 18:04 | Reagovat

Zasloužil by si ji!

2 H H | Web | 6. srpna 2009 v 12:23 | Reagovat

řčetla jsem tu zpávu ... je nefér , že se zesnulým lidem neudělují ... náhodou by si ji zasloužil než kdokoliv jiný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama