Jacksonova píseň je podvod, napsal ji autor táborákové Dajány

13. října 2009 v 16:19 | Moonwalker>G!rl<V[J] |  News
S velkou slávou vypustili producenti do světa "novou píseň Michaela Jacksona" This is It, která láká na stejnojmenný film, zachycující poslední dny krále popu. Brzy se ukázalo, že píseň se ve skutečnosti jmenuje I Never Heard, je stará 26 let a Jackson se na ní podílel maximálně jako spoluautor. K autorství se přihlásil Paul Anka, což je autor legendární táborákové Dajány.
Písnička byla od začátku podezřelá tím, že měla zvuk jako z 80. let, a bylo velmi nepravděpodobné, že by jí Jackson nahrál před smrtí. Nikdo ale neměl důkaz. Ten přinesl Paul Anka, když se přihlásil k autorství a správcům Jacksonova dědictví pohrozil žalobou.
Jackson a Anka na nahrávce před lety spolupracovali a předpokládalo se, že vyjde na Ankově albu. Ale Jackson pak podle Ankovy verze originál nahrávky doslova "ukradl ze studia" a zmizel.
Jacksonovi dědicové to uznali a slíbili Ankovi 50 procent ze zisku.
"Udělali správnou věc," pochválil je 68letý Anka. "Nemyslím, že se někdo pokoušel škodit, byl to omyl," uzavírá aféru shovívavě.Správci Jacksonova dědictví uvedli, že písničku vybrali kvůli tomu, že text souvisí s názvem, který dal Jackson své nikdy neuskutečněné sérii koncertů.Anka psal i pro Sinatru .Kanadský písničkář Paul Anka byl populární hlavně v padesátých a šedesátých letech. Napsal třeba hit She's a Lady pro Toma Jonese a nebo text kultovní My Way pro Franka Sinatru.Jednoznačně nejslavnější je ale Diana z padesátých let, která se stala populární na obou stranách "železné opony" a známe ji i s českým textem. Neustálým omíláním u domácích táboráků se písnička stala jakousi parodií sebe sama a mnozí lidé ji dnes už nesnáší, přestože se jim původně líbila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama